Alleen of met zijn tweeën
Gepost:
29 juli 2010
Auteur:
Roeland
Van eten met z’n tweeën geniet je meer dan van hetzelfde eten in je eentje. Daar geloof ik tenminste in.
Eten in een duo zorgt ervoor dat je meer op de smaak reflecteert: "hmmm, lekker gekookt schat". Je bent dus meer bewust met je zintuigen bezig. Maar betekent dit dan ook dat je van eten met z’n tweeën gelukkiger wordt?
Sinds ik samenwoon, praat ik inderdaad een stuk meer over eten dan toen ik nog alleen woonde. Bovendien heb ik het geluk dat mijn vriendin van koken houdt en ook nog allerlei fantastische smaaksensaties tevoorschijn tovert die ik niet eens kan thuisbrengen.
Maar er zijn ook een aantal keerzijdes: het vlees is bij ons op rantsoen, van mijn lievelingskostje zuurkool met worst houdt mijn vriendin niet, de groenten rijzen elke dag de pan uit en de afhaalchinees verschijnt alleen nog bij hoge uitzondering en gaat steevast gepaard met kreten van afschuw.
De reflectie op al dat eten maakt eten met z’n tweeën er dus niet per definitie gemakkelijker op. Dus maakt het eigenlijk wel zo gelukkig om met z’n tweeën te eten?